Rodinný dům pro poslance Národního sněmu Antonína Uhlíře byl koncipován jako tradiční půdorys dvoutraktového uspořádání, ale neobyčejný z něj udělal zkosený skleník v přízemí pokračující v patrech jako prosklené verandy. K domu byla v roce 1936 podle návrhu Ladislava Žáka doplněna předsazená terasa obepínající dům i z východní části a navazující na garáž.
Architekt, publicista a stavební podnikatel, žák Jana Kotěry a spolužák Josefa Gočára na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. V roce 2014 spoluzakladatel Společnosti architektů a spolku Za starou Prahu, dále spoluzakládal Artěl, instituci pro vybudování českého uměleckého průmyslu, jejímž byl předsedou. Ta sdružovala progresivní osobnosti české výtvarné a designérské scény. Na Babě navrhl domy Uhlíř a Letošník a se svým bratrem Václavem byli zároveň také staviteli těchto i dalších domů, které nenavrhovali.
1899-1903
studium u prof. Jana Kotěry na Uměleckoprůmyslové škole v Praze
později společně s bratrem Václavem stavitelská činnost v Praze
aktivní činitel Artělu a Svazu československého díla (SČSD)
Významnější realizace
kolem 1923
škola, Vinohradská třída, Praha-Vinohrady
kolem 1925
škola, Humpolec
kolem 1927
obytný komplex, Praha-Hřebenka
1928
trojdům, Praha-Střešovice
domy Svazu stavebních podnikatelů, Praha-Nové Město
1932 rodinný dům Antonína Uhlíře a rodinný dům Boženy a Václava Letošníkových, Baba,
Praha-Dejvice
PhDr. Antonín Uhlíř (1882-1957) byl filozof a později středoškolský profesor na Československé obchodní akademii. Redigoval časopis Hlídka času a obnovil vydávání filosofického časopisu Česká mysl. Po vzniku republiky roku 1918 až do roku 1929 byl poslancem Národního sněmu. Rodina Uhlířových se v roce 1932 do svého domu nastěhovala, ale dlouho v něm nezůstala. Ještě před 2. světovou válkou v něm již žila rodina důstojníka čs. armády.